Alkooli pas divorcit, “merr në qafë” pronarin e hotelit në Divjakë, digjet brenda dhomës

Shqipëria

Alkooli pas divorcit, “merr në qafë” pronarin e hotelit në Divjakë, digjet brenda dhomës

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 13:22
Foto ilustrim

Llambri Marku, 60 vjeç u gjet i pajetë mesditën e sotme në një nga dhomat e hotelit në pronësi të tij në Divjakë.

Ngjarja dyshohet se ka qenë aksidentale pasi për shkak të një cigareje ka rënë zjarr në dhomën ku po qëndronte 60-vjeçari.

Mësohet se ky i fundit kishte vetëm 3 ditë që ishte divorcuar nga gruaja.Dyshohet se ai kishte konsumuar alkool në sasi të madhe dhe më pas kishte ndezur cigaren.Por 60-vjeçarin me sa  duket e kishte zënë gjumi me cigare në dorë, e cila ka ndezur dyshekun dhe flaka ka sjellë djegien e trupit të tij.

Kanë qenë familjarët që e gjetën të djegur pasi 60-vjeçari nuk përgjigjej në telefon.

Fillimisht ka marrë flakë dysheku e më pas është djegur e gjithë dhoma. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë Lushnjë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat