Me shumicë absolute, të rinjtë demokratë i besojnë drejtimin e FRPD-së, Besart Xhaferit

Shqipëria

Me shumicë absolute, të rinjtë demokratë i besojnë drejtimin e FRPD-së, Besart Xhaferit

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 23:45
Besart Xhaferi

Besart Xhaferi do të jetë kryetari i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Ai siguroi 5256 vota në votimin e kësaj të shtune.

Xhaferi pason në këtë detyrë Belind Këlliçin.

Konkretisht kandidatët kanë marrë:

Alesia Balliu – 186 vota

Arnold Kariqi – 168 vota

Artion Bajramaj – 528 vota

Barbara Doda – 452 vota

Besart Xhaferi – 5256 vota

Mariglend Doçi – 1292 vota

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat