Tedi Blushi: Qeveria pasurohet dhe lumturohet mbi vuajtjet e jetimëve!

Shqipëria

Tedi Blushi: Qeveria pasurohet dhe lumturohet mbi vuajtjet e jetimëve!

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 12:13
Tedi Blushi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka reaguar në lidhje me shkeljet gjetura nga KLSH në shtëpinë e fëmijëve në Tiranë.

Ai shprehet se kjo është fytyra e vërtetë antisociale e babëzisë së qeverisë së Edi Ramës, “që pasurohet dhe lumturohet mbi vuajtjen e jetimëve!”.

“Jetimëve që u vjedhin “kafshatën”, po u mohojnë edhe ndihmat e qytetarëve!

Nuk është filmi “Lulekuqe mbi mure”. Është historia e trishtë e jetimëve në qendrën sociale “Zyber Hallulli” në zemër të Tiranës, në vitin 2022.

Kjo është fytyra e vërtetë antisociale, e pashpirtësisë dhe e babëzisë së Qeverisë së Edi Ramës, që pasurohet dhe lumturohet mbi vuajtjen e jetimëve!”, shkruan Blushi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat