Zgjedhjet në FRPD, Evi Kokalari del me njoftimin e papritur dhe merr vendimin drastik

Shqipëria

Zgjedhjet në FRPD, Evi Kokalari del me njoftimin e papritur dhe merr vendimin drastik

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 12:58
Sali Berisha dhe Evi Kokalari

Manipulimin e zgjedhjeve në FRPD e ka denoncuar sot edhe Evi Kokalari, shqiptaro-amerikania që u zgjodh edhe në strukturat drejtuese të Komisionit të Rithemelimit të Berishës.

Përmes një postimi ajo ka deklaruar largimin nga partia. 

Ajo thotë se s’mund të merret me atë kategori njerëzish.

 “Sot ju vratë rininë dhe çdo shpresë që ata kishin në një parti të rithemeluar. Turp kryesisë që e lejoj këtë masakër zgjedhore. Unë nuk merrem më me këtë nivel njerëzish. Qofshi të gjithë mirë”, shkruan Kokalari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat