Surpriza e motit për sot, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Shqipëria

Surpriza e motit për sot, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 06:44
Foto ilustrim

Edhe për ditën e sotme, Shqipëria do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore në lindje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6 ndërsa përgjatë vijës bredgetare dhe zonat luginore era relativisht e fortë me shpejtësi deri në 10-12m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 21°C

në zona e ulëta 7 deri 27°C

në zona bregdetare 12 deri 27°C

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat