Shkrumbohet nga flakët magazina në Pogradec

Shqipëria

Shkrumbohet nga flakët magazina në Pogradec

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 08:25
Foto ilustrim

Flakët e zjarrit shkrumbojnë një magazinë bujqësore në Petrushë të Pogradecit.

Në vendngjarje shkuan dy zjarrfikëse nga Pogradeci dhe një nga Maliqi. Dëme në njerëz nuk ka, por dëmi material është i madh pasi asgjë nuk mbeti brenda magazinës së përfshirë nga flakët.

Bëhet fjalë për një magazinë të grumbullimit frigoriferik në pronësi të H.S., që ndodhet afër nënstacionit elektrik, që nuk u rrezikua falë ndërhyrjes së shpejtë.

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit.

Në vendngjarje ka shkuar policia dhe grupi hetimor për të përcaktuar shkaqet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat