Fshehi dënimin me 3 vite burg nga Greqia/ Kryebashkiaku i Mallakastrës merret si i pandehur nga GJKKO

Shqipëria

Fshehi dënimin me 3 vite burg nga Greqia/ Kryebashkiaku i Mallakastrës merret si i pandehur nga GJKKO

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 11:44
Fshehur dënimin me 3 vite burg nga Greqia/ Kryebashkiaku i Mallakastrës merret si i pandehur nga GJKKO

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pranuar kërkesën e kryetarit të bashkisë së Mallakastrës, Qerim Ismailaj për gjykim të shkurtuar, duke e marrë si të pandehur.

Ismailaj u akuzua nga SPAK për falsifikim të formularit të deklarimit, pasi kishte fshehur një dënim të vitit 2000 me 3 vite burg në Greqi.

Ai është dënuar në shtetin fqinj për dy vepra penale, ndërsa në vendin tonë figuronte më një dënim me gjobë vetëm për veprën penale të rrahjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat