Statuti i PD/ Gjykata e Apelit shqyrton çështjen në 3 nëntor

Shqipëria

Statuti i PD/ Gjykata e Apelit shqyrton çështjen në 3 nëntor

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 15:58
Foto ilustrim

Gjykata e Apelit beri te ditur se çështja e PD lidhur me ankimin qe ajo ka bere ndaj vendimit te Gjykates se Rrethit Gjyqesor Tirane dhene me 18 mars 2022,  do të gjykohet më 3 nëntor të këtij viti.

Bëhet fjalë për një vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë lidhur me depozitimin e statutit dhe vendimeve te Kuvendit Kombetar te dates 17 korrik 2021.

Gjykimi i çështjes nq 3 nentor do të nisë në orën 10:30 dhe trupi gjykues që e shqyrton çështjen përbëhet nga gjyqtarët Irida Kacerja (relatore), Genti Shala dhe Emona Muçi.

Njoftimi për mediat:

Ne vijim te komunikimeve mbi veprimtarine e Gjykates se Apelit Tirane, ju njoftojme se:

Ne date 3 Nentor 2022, ora 10:30, do te gjykohet ceshtja me kerkues Partia Demokratike e Shqiperise, lidhur me ankimin e saj ndaj vendimit  date 18.03.2021 te Gjykates se Rrethit Gjyqesor Tirane.

Trupi gjykues qe e shqyrton ceshtjen perbehet nga gjyqtaret: Irida Kacerja (relatore), Genti Shala dhe Emona Muçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat