Arrestohet 33-vjeçari, merr me forcë gruan nga vendi i punës, e çon në një lokal dhe…

Shqipëria

Arrestohet 33-vjeçari, merr me forcë gruan nga vendi i punës, e çon në një lokal dhe…

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi ka marrë me forcë nga vendi i punës bashkëshorten e tij dhe më pas ka ushtruar dhunë.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Qazim Vathi”, ku i riu pasi ka marrë me forcë gruan e tij nga puna e ka dërguar në një lokal dhe më pas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike.

Edhe pse gruaja kishte urdhër mbrojtje nga gjykata, bashkëshorti nuk e ka zbatuar.

Njoftimi i policise

I hoqi lirinë dhe ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes së tij, e cila ishte e pajisur me urdhër mbrojtjeje, falë veprimeve të shpejta profesionale të shërbimeve të Policisë, kapet dhe vihet në pranga 33-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas njoftimit se një shtetas kishte marrë me forcë bashkëshorten e tij nga vendi i saj i punës, e kishte çuar atë në një lokal, pa dëshirën e saj, dhe më pas e kishte dhunuar, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat i veprimeve të shpejta profesionale nga shërbimet e Policisë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

– A. Sh., 33 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”.

Ky shtetas ka marrë me forcë bashkëshorten e tij, nga subjekti privat ku ajo punonte, në rrugën “Qazim Vathi”, e ka dërguar në një lokal dhe më pas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, e cila e kishte pajisur këtë shtetase me urdhër mbrojtjeje.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat