Sot Dita e Rinisë, FRPD përkujton lëvizjen e dhjetorit, i pranishëm edhe Sali Berisha

Shqipëria

Sot Dita e Rinisë, FRPD përkujton lëvizjen e dhjetorit, i pranishëm edhe Sali Berisha

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 13:43
Sali Berisha

Sot kur shënohet 32 vite nga lëvizja studentori, Kuvendi Kombëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike mban një ceremoni në nder të Ditës së Rinisë, e cila solli ndryshimin në vendin tonë.

Teksa të pranishëm në sallë janë demokratë, mes tyre kryetari i PD-së, Sali Berisha, aktiviteti nisi me himnin shqiptar ku të gjithë u ngritën në këmbë dhe kënduan në një zë.

Fillimisht u transmetua një dokumentar, më pas aktiviteti nisi me fjalimet e te ftuarve.

Kujtojmë që Berisha u shfaq sot në këtë aktivitet dy dite pas dhunes qe u ushtrua ndaj tij ne protesten e 6 dhjetorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat