Tabaku kundër draftit të Amnistisë: Parlamenti s’është mburojë e korrupsionit të niveleve të larta

Shqipëria

Tabaku kundër draftit të Amnistisë: Parlamenti s’është mburojë e korrupsionit të niveleve të larta

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 13:38
Jorida Tabaku

Kryetarja e Komisionit për Çështjet Europiane, Jorida Tabaku përmes një postimi në X komentoi projektligjin e Aminstisë Penale, e cila pritet të miratohet të enjten në Parlament.

Propozimi i Partisë Socialiste për të përdorur Parlamentin si amnistues i veprave penale të ndëshkuara nga GJKKO është një tjetër hap i kësaj mazhorance kundër Reformës në Drejtësi dhe Prokurorisë Speciale kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Parlamenti nuk është mburoja e korrupsionit në nivele të larta dhe as amnistuesi tij!

Politika, nuk është ajo që thua por ajo që bën; dhe kjo e tregon qartësisht atë që mazhoranca po bën!”, shkruan Tabaku.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat