Begaj uron presidentin e ri të Hungarisë: Mezi pres të punojmë së bashku

Shqipëria

Begaj uron presidentin e ri të Hungarisë: Mezi pres të punojmë së bashku

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 10:26
Bajram Begaj

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, i përcolli një mesazh urimi Zotit Tamás Sulyok për zgjedhjen në postin e Presidentit të ri të Hungarisë.

Sulyok u zgjodh të hënën në krye të shtetit me votat e parlamentit hungarez.

Urime, Tamás Sulyok, për zgjedhjen si President i Hungarisë!

Mezi pres të punojmë së bashku, të forcojmë partneritetin dhe bashkëpunimin midis vendeve tona”,  shkruan Presidenti i Republikës në profilin zyrtar në platformën X.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat