Basha për vrasjen e policit në Fier: Autori është person tepër i rrezikshëm

Shqipëria

Basha për vrasjen e policit në Fier: Autori është person tepër i rrezikshëm

Më: 13 maj 2024 Në ora: 18:09
Faik Basha

Policia e Shtetit në Shqipëri po kërkon 23-vjeçarin që vrau policin në Fier, ku kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve për ta arrestuar të dyshuarin.

Faik Basha- Ekspert i çështjes së Sigurisë ka thënë se sot ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Shqipëri, dhe ditë e zezë për Policinë e Shqipërisë ku ka mbetur i vrarë një polic 28-vjeçar.

“A.M vjen nga një familje që nuk e ka për herë të parë krimin apo tentativën e vrasjes, vëllau i tij është akuzuar për vrasje në 2019-tën kështu që kanë patur aktivitete kriminale të vazhdueshme,” ka thënë Basha.

Ai ka thënë se është me rëndësi që të arrestohet sa më shpejtë autori i ngjarjes.

“Autori kuptohet që është një person tepër i rrezikshëm për strukturat e policisë dhe qytetarët, është mobilizuar gjithë struktura e policisë lokale mbështetur nga RENEA mjete të specializuara dhe me dronë e qenë gjurmimi,” tha Basha.

Basha bëri të ditur poashtu se është bërë thirrje edhe nga drejtori i policisë së qarkut që ai të dorëzohet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat