Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro?

Shqipëria

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro?

Më: 15 maj 2024 Në ora: 08:21
Foto ilustrim

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.5 lekë dhe do shitet me 93.5 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.2 lekë dhe do shitet me 100.8 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 101.8 lekë dhe do shitet me 102.8 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.1 lekë dhe do shitet me 117 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat