Berisha merr drejtimin e PD/ Apeli vendos pro Rithemelimit

Shqipëria

Berisha merr drejtimin e PD/ Apeli vendos pro Rithemelimit

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 13:30
Foto ilustrim

Gjykata e Apelit ka dhënë vendimin për vulën duke njohur Sali Berishën, si kryetar të Partisë Demokratike.

Pasi dëgjoi parashtrimet dhe argumentet e palëve të përfshira në konfliktin dyvjeçar, trupa gjyqësore vendosi që “pronësia” e vulës dhe logos së PD-së i përket grupit të Rithemelimit, i drejtuar nga ish-kryeministri.

Trupi gjykues që po shqyrtoi çështjen e vulës së Partisë Demokratike përbëhet nga relatore Alma Ahmeti, ndërsa anëtarët ishin Iliba Bezati dhe Elona Toro.

PD e Rithemelimit u përfaqësua nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbashi dhe Ledina Mandia, ndërsa PD e Bashës nga Rezart Kthupi dhe Indrit Sefa.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat