Mbi dy orë në SPAK, Monika Kryemadhi pyetet për pasurinë

Shqipëria

Mbi dy orë në SPAK, Monika Kryemadhi pyetet për pasurinë

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 12:33
Monika Kryemadhi

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, është paraqitur këtë mëngjes në ambientet e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion.

Kryemadhi hyri e vetme, pa asnjë avokat dhe pa asnjë dosje voluminoze në godinën e qelqtë. Gazetarja Anila Hoxha raporton se ajo u thirr në cilësinë e personit që ka dijeni nga prokurori që ka në dorë një dosje sa i takon pasurisë së çiftit.

Kjo është hera e dytë që deputetja thirret në SPAK.

Më herët, ajo i është përgjigjur pyetjeve të prokurorëve të posaçëm dhe ka dorëzuar fakte të reja për inceneratorët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat