Trafikoi një automjet të vjedhur në Belgjikë, procedohet 49-vjeçari në pikën kufitare të Qafë-Botës

Shqipëria

Trafikoi një automjet të vjedhur në Belgjikë, procedohet 49-vjeçari në pikën kufitare të Qafë-Botës

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 14:02
Foto ilustrim

Një 49-vjeçar është kapur në pikën kufitare Qafë-Botë, pasi ka trafikuar një automjet të vjedhur në Belgjikë.

Si pasojë, ai po procedohet penalisht nga policia.

“Seksioni i Hetimit dhe ZMPKT në pikën kufitare Qafë-Botë, referoi materiale në Prokurori dhe nisi procedimin penal për shtetasin 49 vjeç, banues në Sarandë, pasi dyshohet se ka trafikuar në Shqipëri një automjet tip “Toyota” që rezulton i vjedhur në Belgjikë“, thuhet në njoftimin e bluve.

Ndërkohë, materialet iu referuan Prokurorive për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat