Suti Sport kampion i Kosovës për femra u16 

Volejboll

Suti Sport kampion i Kosovës për femra u16 

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 23:54
Suti Sport kampion i Kosovës për femra u16 

Skuadra e Suti Sport nga Peja ka arritur të shpallet Kampion i Kosovës për grupmoshën U16 femrat. 

Pas fitoreve në ndeshjet gjysmëfinale, ne finale u takuan Suti Sport nga Peja dhe Feniks nga Kamenica të cilat fituan ndaj Ulpianes, respektivisht ndaj Gjinocit. 

Finalja ishte mjaft interesante ku Suti Sport arriti ta fitoj me rezultat 3:1 në sete. 

Është ky titulli i parë i skuadres pejane e cila është themeluar në vitin 2016. 

Ndeshjet e Play Off-it u organizuan në Q.R.S. Suti Sport në Pejë në nivelin e duhur. 

Federata e Volejbollit e Kosovës uron skuadren e Suti Sport për rezultatin e arritur dhe skuadrat tjera për paraqitjet në garat e play off-it.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat