Në mes të Beogradit, axurrët fitojnë Kampionatin Europian duke heshtur 20 mijë spektatorë

Volejboll

Në mes të Beogradit, axurrët fitojnë Kampionatin Europian duke heshtur 20 mijë spektatorë

Më: 4 shtator 2021 Në ora: 23:25
Në mes të Beogradit, axurrët fitojnë Kampionatin Europian duke heshtur 20 mijë spektatorë

Italia kthehet te triumfoje pas 12 vitesh ne kampionatin Europian te volejbollit.

Serbia mposhtet para njëzet mijë njerëzve në Stark Arena në Beograd që brohorisnin vetëm për ta.

Është mbrëmja e grupit, e ekipit që gjendet dhuroi nje shfaqje korale dhe mes urise per te triumfuar 3:1 me sete.

Kështu Italia shkatërron tabune e Serbisë. Ari evropian nuk e kompenson zhgënjimin olimpik, por e bën skuadrën blu të marrë revanshin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat