Volejbollistja 15-vjeçare e kombëtares kuqezi firmos në Itali

Volejboll

Volejbollistja 15-vjeçare e kombëtares kuqezi firmos në Itali

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 14:58
Volejbollistja 15-vjeçare e kombëtares kuqezi firmos në Itali

Volejbollistja 15-vjeçare shqiptare Kejda Kodra, ka arritur të firmosë me skuadrën italiane të Pallavollo Sicilia Catania. Lajmin e konfirmoi sot Federata Shqiptare e Volejbollit, që i bën jehonë këtij transferimi.

Kodra është produkt i disa seleksioneve që FSHV-ja ka bërë kohët e fundit me ekipet e moshave, lojtare që është rritur në Vlorë nën kujdesin e trajnerit Todi Driza. Në këtë transferim ka ndërhyrë edhe trajneri i kombëtares kuqezi, italiani Lucca Sechi.

Skuadra e re e volejbollistes kuqezi militon në Serinë A2 të Italisë dhe për Kejda Kodra kjo do të jetë një aventurë shumë pozitive për të ardhmen e saj.

Ajo është aktivizuar edhe me kombëtaren shqiptare për mosha në disa evente ndërkombëtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat