FIVB publikon ranglistën me të re botërore, Kosova dy pozita më poshtë se Shqipëria

Volejboll

FIVB publikon ranglistën me të re botërore, Kosova dy pozita më poshtë se Shqipëria

Nga: Kemajl Goca Më: 4 janar 2022 Në ora: 18:25
FIVB publikon ranglistën me të re botërore, Kosova dy pozita më poshtë se Shqipëria

Federata Botërore e Volejbollit sot ka publikuar ranglistën e re botërore!

Kombëtarja e Kosovës (femrat) gjendet dy pozita më poshtë se Shqipëria. 

Kosova është në vend të 74-të me 40 pikë e Shqipëria në të 72-tin me 42 pikë. Është interesant me Malin e Zi, e cila renditet në pozitën e 45-të në botë me 91 pikë, njofton Shtëpia Botërore e Volejbollit.

Renditja e përgjithshme e udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës me 379 pikë, pasojnë Brazili 366, Kina 350 pikë etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat