​Kualifikueset e Evropianit U22 zhvillohen në fundjavë nën organizimin e FVK-së

Volejboll

​Kualifikueset e Evropianit U22 zhvillohen në fundjavë nën organizimin e FVK-së

Më: 16 maj 2022 Në ora: 22:44
Foto ilustrim

Federata e Volejbollit të Kosovës do të jetë organizatore e Grupit E kualifikues të Kampionatit Evropian për grup-moshën U22, meshkujt, me ndeshjet që zhvillohen mes datave 20-22 maj në Prishtinë.


Pjesë e Grupit E, përveç Kosovës, janë edhe Holanda, Sllovakia dhe Azerbajxhani.

Dardanët e rinj kanë qenë duke u përgatitur vazhdimisht për këtë garë në kampin stërvitor në Gjakovë, derisa zhvilluan edhe një ndeshje miqësore kundër Shqipërisë.

Përballjen e parë Kosova e zhvillon kundër Azerbajxhanit të premten me fillim nga ora 19:00.

Të shtunën, Kosova përballet me Sllovakinë nga ora 16:00, para se ta zhvillojë ndeshjen e fundit të grupit kundër Holandës nga ora 16:00, të dielën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat