Krerët e FVK-së vizitojnë Kombëtaren U22 në Gjakovë

Volejboll

Krerët e FVK-së vizitojnë Kombëtaren U22 në Gjakovë

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:26
Krerët e FVK-së vizitojnë Kombëtaren U22 në Gjakovë

Krerët e FVK-së vizitojnë Kombëtaren U22 në Gjakovë!

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci dhe Sekretari i Përgjithshëm, Valon Nikqi vizituan sot - e martë - kontigjentin e volejbollistëve dhe stafin e trajnerëve të Kombëtares U22 të Kosovës në kampin stërvitor në Gjakovë, aty ku po kryhen të gjitha përgatitjet e nevojshme para sfidave evropiane të fundjavës.

Gjinovci dhe Nikqi patën rastin që nga afër të përcjellin procesin përgatitor, derisa i uruan fat ekipit dhe stafit teknik në kualifikueset e Grupit E të Evropianit, ndeshjet e të cilit zhvillohen mes datave 20-22 maj në Prishtinë, nën organizimin e FVK-së.

Kosova do të ketë punë kundër Kombëtareve si Holanda, Sllovakia dhe Azerbajxhani në këtë grup.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat