Kosova U22, femrat, fillon aventurën në Kampionatin Evropian

Volejboll

Kosova U22, femrat, fillon aventurën në Kampionatin Evropian

Më: 9 qershor 2022 Në ora: 12:52
Kosova U22, femrat, fillon aventurën në Kampionatin Evropian

Dyshja e Kosovës Loresa Avdyli/Rinesa Hasani, ka nisur aventurën në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian në Beach Volley për grupmoshën nën 22-vjeç, i cili po zhvillohet në Blithoven të Holandës.

Avdyli dhe Hasani zhvilluan përballjen e parë, në kuadër të Grupit A, sot kundër dyshes austriake Rabitsch Mag./Trailovic, derisa pësuan humbje me rezultat 2-0 (21-14, 21-12) në sete.

Ndeshjen e radhës çifti kosovar e luan sot, kundër Holandës, me fillim nga ora 18:00.

Kujtojmë se Kosova bën pjesë në një grup jashtëzakonisht të vështirë, me Austrinë, Holandën dhe Letoninë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat