Federatës së Volejbollit të Kosovës i shtohen edhe 14 gjyqtarë të rinj

Volejboll

Federatës së Volejbollit të Kosovës i shtohen edhe 14 gjyqtarë të rinj

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 16:46
Edhe 14 gjyqtarë të rinj

Federatës së Volejbollit të Kosovës i shtohen edhe 14 gjyqtarë të rinj!

Të dielën, në kuadër të finaleve të kategorive U16 dhe U14 në konkurrencën e femrave dhe të meshkujve, u zhvillua edhe testimi praktik i 14 kandidatëve për gjyqtarë.

Këta kandidatë kanë dhënë provimin teorik në qershor të vitit të kaluar dhe gjatë gjithë sezonit 2021/2022 kanë ndarë drejtësinë në kategoritë U18, U16 dhe U14, ku kanë fituar përvojë të mjaftueshme.

Me sukses e kaluan provimin para Komisionit Profesional të përbërë nga Ardian Ibraj - Komesar i Garave, Agim Lumi - gjyqtar me karrierë shumëvjeçare dhe Lulzim Gërguri - anëtar i Komisionit të Garave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat