Krerët e FVK-së presin të takim ish-nënkryetarin dhe anëtarin e arbitrazhit sportiv në KOK

Volejboll

Krerët e FVK-së presin të takim ish-nënkryetarin dhe anëtarin e arbitrazhit sportiv në KOK

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 11:26
Krerët e FVK-së presin të takim ish-nënkryetarin dhe anëtarin e arbitrazhit sportiv në KOK

Krerët e FVK-së presin të takim ish-nënkryetarin dhe anëtarin e arbitrazhit sportiv në KOK, Visar Alimehaj

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi, pritën në zyrën e FVK-së Visar Alimehajn, i cili në të kaluarën ka dhënë kontribut të madh për volejbollin kosovar, duke ushtruar pozitën e nënkryetarit të FVK-së dhe drejtorit të Beach Volley.

Alimehaj, i cili është edhe anëtar i komisionit të arbitrazhit sportiv në KOK, jeton dhe vepron në Kanadë, ku angazhohet me aktivitete rreth volejbollit.

Presidenti Gjinovci dhe sekretari Nikqi uruan Alimehajn për botimin e librit të parë “E drejta sportive në Kosovë dhe CAS”, derisa diskutuan edhe për bashkëpunimin e ndërsjellë në të ardhmen.

FVK vazhdon të bashkëpunojë e të krijojë ura lidhëse me akterë të volejbollit përmes takimeve të tilla, të cilat zhvillohen për të shtruar rrugë ndërveprimi me figura e institucione në të mirë të volejbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat