Mehmeti: Respektoni rregulloren e FVK-ës për kalimin e lojtareve... 

Volejboll

Mehmeti: Respektoni rregulloren e FVK-ës për kalimin e lojtareve... 

Nga: K. G. Më: 17 gusht 2022 Në ora: 18:45
Prishtina F

Disa klube synojnë që Prishtinës –F t’ia marrin ndonjë lojtare pa kompensim dhe pa e respektuar edhe hierarkinë e klubit.

Klub që nga disa shikohet me një sy të urrejtjes për shkak të traditës dhe që është klubi më i vjetër në kryeqytet në konkurrencën e femrave në sportin skofiar, sërish tentojnë t’ia marrin ndonjë volejbolliste të talentuar.

Drejtori sportiv i Prishtina F, Mehdi Mehmeti, ka thënë se klubet e Superligës le t’i lexojnë rregulloret.

“Klubet e Superligës le të lexojnë rregulloren për kalimin e lojtareve.

Klubi jonë fletlëshimet do ua lëshojë të gjitha lojtareve të cilat janë të interesuara të ndërrojnë mjedis, pa presion të familjarëve. Respektoni rregulloren e FVK-ës për kalimin e lojtareve...”, reagon Mehmeti në profilin e tij në facebook..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat