Krerët e FVK-së presin në takim drejtoreshën e sportit të Kamenicës

Volejboll

Krerët e FVK-së presin në takim drejtoreshën e sportit të Kamenicës

Më: 30 gusht 2022 Në ora: 13:26
Krerët e FVK-së presin në takim drejtoreshën e sportit të Kamenicës

Krerët e FVK-së presin në takim drejtoreshën e sportit të Kamenicës, Rina Matoshi!

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi, pritën sot - e hënë - në një takim zyrtar drejtoreshën e sportit të Komunës së Kamenicës, Rina Matoshi.

Në takim u diskutua për lidhjen e një ure bashkëpunuese tash e tutje mes FVK-së dhe Komunës së Kamenicës, për përkrahjen e klubeve dhe zhvillimin e volejbollit në këtë Komunë.

Ata njëzëri u dakorduan të bashkëpunojnë në të ardhmen në rritjen e mbështetjes së sportit të volejbollit në këtë komunë, derisa u morën vesh që gjatë muajve në vijim të zhvillojnë edhe takime të tjera të tilla në arritjen e këtyre objektivëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat