Hasimja mbyll me sukses trajnimin sporti për zhvillim në Shkup

Volejboll

Hasimja mbyll me sukses trajnimin sporti për zhvillim në Shkup

Më: 3 shtator 2022 Në ora: 12:55
Hasimja

Trajneri i volejbollit, Lend Hasimja mbyll me sukses trajnimin sporti për zhvillim në Shkup

Lendi ka qenë pjesë e këtij trajnimi i cili ka për synim që pjesmarrësit të mësojnë nga eksperiencat e njëri-tjetrit dhe të implementojnë sportin për zhvillim (Sport for Development) nëpër botë.

Në këtë trajnim morën pjesë trajnerë nga Shqipëria, Mqedonia e Veriut, Bosnja dhe Hercegovina, Gjermania, Spanja, Serbia, Etiopia Uganda e Kenia.

Pjesmarrësit ishin të sporteve të ndryshme. Sporti për zhvillim është një koncept i ri, i cili nënkupton përdorimin e sportit si vegël për zhvillimin e aftësive socializuese, punës në grup dhe lidershipit, te fëmijët dhe të rinjtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat