Ilazi: Ishte një lojë ku asnjëherë nuk u diskutua fituesi 

Volejboll

Ilazi: Ishte një lojë ku asnjëherë nuk u diskutua fituesi 

Më: 13 nëntor 2022 Në ora: 22:56
Ilazii

Skuadra e Ferizajt e ka fituar derbin me rezultat 3:0 ndaj kampionit në fuqi, Pejës, në takimin që u zhvillua sonte në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj.

Ky ishte derbi i javës së tetë të elitës së volejbollit të Kosovës (meshkujt).

Butrint Ilazi, trajner i KV Ferizajt, shprehet i kënaqur me djelmoshat e tij.

"Ishte një lojë ku asnjëherë nuk u diskutua fituesi. Në këtë ndeshje funksionoi çdo gjë, kishim shumë siguri, luftuam për çdo top dhe rezultati nuk mungoi.

Skuadra jonë është e kompletuar me një harmoni shumë të mirë ku edhe me një punë të palodhshme po shpresojmë t'i kemi këto rezultate pozitive", tha Ilazi për faqen e FVK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat