Shokuan Shqipërinë me Lambo dhe BMW, ja çka shkruan media zvicerane për dy shqiptarët e Kosovës

Zvicra

Shokuan Shqipërinë me Lambo dhe BMW, ja çka shkruan media zvicerane për dy shqiptarët e Kosovës

Nga: A.Zh Më: 21 korrik 2021 Në ora: 20:48
Lamborghini i përket një kompanie luksoze të makinave me qira në kantonin Schwyz.

Media zvicerane “Blick.ch” ka raportuar për dy shqiptarët nga Kosova, të cilët janë gjobitur për tejkalim shpejtësie në Shqipëri.

Media raporton se dy veturat janë marrë me qira në Zvicër, përcjell Bota sot.

“Një Lamborghini gri gjëmon poshtë autostradës drejt qytetit shqiptar të Vlorës, e ndjekur nga afër nga një BMW e zezë. Makinat luksoze garojnë, duke përshpejtuar në 225 kilometra në orë. Do të lejoheshin deri në 100 km. Një bllok shpejtësie i policisë shqiptare menjëherë mbyllet.

Image
Drejtuesit e dy makinave morën një gjobë të rëndë

Në dalje për në qytet, oficerët e policisë ndalojnë makinat me targa zvicerane. Sipas policisë, në timonin e Lamborghinit ishte një shqiptar nga Kosova (40-vjeçar) i cili jeton në Zvicër. Numri i identifikimit përkon në një kompani me qira makinash luksoze në Schübelbach SZ.

Pronari i qirasë nuk dëshiron të komentojë për Blick. Ai ishte me pushime dhe nuk dinte asgjë për një incident të tillë.

Ndërsa, një 37-vjeçar nga Kosova ngiste makinën me BMW. Makina e tij i përket një kompanie pastrimi në kantonin Schwyz. Shefi i tyre i thotë Blick: “Makinën e drejtonte një nga punonjësit tanë. Ai duhet të presë përfundimin ".

Image
Ata bubulluan përgjatë autobanit me një shpejtësi prej 225 km / orë.

Në stacionin e policisë, dy shpejtuesit duhet t'i nënshtrohen një kontrolli alkooli - dhe të paguajnë një gjobë të rëndë: shoferi i BMW duhet të paguajë 1,500 franga dhe rreth 1000 franga shoferi për Lambon.

Policia shqiptare shkroi në një mesazh drejtuar të gjithë ngasësve:

“Të ngasësh automjet me një shpejtësi të tillë është fatale. Ju rrezikoni seriozisht jetën tuaj dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës "./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat