Mbi 38 mijë raste të reja me CoVID-19 u shënuan në Zvicër gjatë festës, vdesin 33 persona

Zvicra

Mbi 38 mijë raste të reja me CoVID-19 u shënuan në Zvicër gjatë festës, vdesin 33 persona

Nga: M.L. Më: 3 janar 2022 Në ora: 15:23
Omikron duket se shënon një moment historik të rëndësishëm në pandeminë Covid.

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronavirusit në Zvicër. 

Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave, përcjell “Bota sot”.

Kështu, gjatë 96 orëve të fundit, 38 mijë e 437 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testimeve të kryera është 144 mijë 131.

BAG raporton gjithashtu 33 vdekje të reja nga koronavirusi.

150 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat