A e vrau nëna e saj vajzën 8 vjeçare? Zbardhen detaje shokuese nga ngjarja që tronditi Zvicrën

Zvicra

A e vrau nëna e saj vajzën 8 vjeçare? Zbardhen detaje shokuese nga ngjarja që tronditi Zvicrën

Nga: M.L. Më: 4 shkurt 2022 Në ora: 18:10
Foto nga vendi i ngjarjes

Një gjë është e qartë: Nëna e 8 vjeçares është 30 vjeç. Nuk ka asnjë gjurmë të saj. Prej ditësh kolegët e saj të punës nuk kanë mundur ta kontaktojnë. Askush nuk e di se ku është ajo. Ajo u pa për herë të fundit duke ecur në pyll me tetë vjeçaren të martën. Pak më vonë është gjetur trupi i vogëlushes, shkruajnë mediet zvicerane, transmeton “Bota sot”.

Për rastin e të vdekurës E.A.* 8 vjeçe, Prokuroria Publike kërkoi marrjen në mbajtje të një gruaje 30-vjeçare. Autoritetet nuk kanë dhënë detaje të tjera, shkruan 20min.ch transmeton “Bota sot”.

Për këtë bëhet fjalë

Të martën në mbrëmje, tetë vjeçarja E.A.* u gjet e vdekur në një pyll në komunën e Köniz të Bernës.

Ende është e paqartë se çfarë ka ndodhur saktësisht. Policia ka arrestuar një person të afërm me vajzën e vdekur dhe po heton për vrasjen me dashje.

Tani zyra e prokurorit publik ka shtruar kërkesën për të marrë në paraburgim një grua 30-vjeçare nga kantoni i Bernës. Ajo konsiderohet e dyshuar.

Pasditen e së premtes, policia doli me një njoftim për media ku njoftonte se prokurorët po aplikonin për arrestimin e një gruaje 30-vjeçare. Ajo po hetohet për vrasje me dashje. “Dyshimi drejtohet ndaj një gruaje 30-vjeçare nga kantoni i Bernës. Vazhdojnë hetimet intensive dhe të gjera, veçanërisht vlerësimi i gjurmëve, intervistat dhe zbardhja e shkakut të vdekjes. »

Policia nuk jep detaje të tjera rreth rastit. Një gjë është e qartë: nëna e E. MA* është 30 vjeçe. Shtëpia e saj është ende e rrethuar nga policia. Është prezumimi i pafajësisë.

"Derisa të provohet fajësia, besoj në pafajësinë e saj"

U trondita kur lexova për arrestimin e një 30-vjeçareje”, tregon për 20 minuta një e njohur e nënës. Ky përshkrim i përshtatet M.A. “Duke e njohur M., është e vështirë për mua të imagjinoj se ajo mund të ketë pasur ndonjë lidhje me vdekjen e E. Derisa të provohet fajësia apo të pranohet, besoj pafajësinë e saj”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat