Dyshohet se vrau vajzën e saj/ Detaje të reja për nënën 30 vjeçare nga Zvicra, kush ishte babai i fëmijës?

Zvicra

Dyshohet se vrau vajzën e saj/ Detaje të reja për nënën 30 vjeçare nga Zvicra, kush ishte babai i fëmijës?

Nga: M.L. Më: 17 shkurt 2022 Në ora: 21:41
Sipas informacioneve të Blick, ajo ndodhet pas hekurave: Nëna Erika M. (30) është e dyshuara në rastin e Niederwangen BE.

Vetëm pak ditë pasi Lisa M. 8 vjeçare u gjet e pajetë në pyll, policia arrestoi një të dyshuar të moshës 30 vjeçare nga rrethi familjar. Tani ajo është në paraburgim. Blick mësoi ekskluzivisht se gruaja është nëna e nxënëses, përcjell “Bota sot”!

Deri më tani, ishte vetëm një dyshim i keq që varej në ajër në lagjen Papillon në Niederëangen BE, por tashmë është një siguri e trishtë.

Siç mëson ekskluzivisht dhe nga një burim i besueshëm Blick, e dyshuara në rastin e të vrarës Lisa M.* († 8) është në fakt nëna e saj Erika M.* (30). Ajo ndodhet në burgun rajonal në Bernë dhe qëndron në paraburgim për të paktën dy muaj.

Banesa e 30-vjeçares ka mbetur e rrethuar edhe këtë të hënë. Pak para mesditës, sipas informacioneve të Blick, policia u nis sërish me makinë drejt vendit të ngjarjes: Dy hetuese takuan një zonjë të moshuar para pallatit. Tre gratë hynë së bashku në banesën e të dyshuarës. Pas gati një ore ata mësohet se janë larguar nga shtëpia e dikurshme e Lisa M. dhe nënës së saj beqare. Ajo që po kërkonte policia në banesë mbetet e hapur – si edhe shumë pyetje të tjera, përcjell “Bota sot”.

Lisa M. u pa për herë të fundit me nënën e saj

Fakti është: Tetëvjeçarja u pa e gjallë për herë të fundit më 1 shkurt në orën 16:51. Një dëshmitar okular pretendon se e ka parë atë dhe nënën e saj duke ecur në një shteg të pjerrët pyjor.

Pas kësaj, vajza duhet të ishte zhdukur, sepse nëna e një nxënësi të shkollës tha: “Na thirri policia atë mbrëmje dhe pyeti nëse vajza ishte me ne”. Sipas policisë, trupi i pajetë i vajzës u zbulua më në fund rreth orës 19:15 në pyllin Könizberg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat