​Mbahet kuvendi zgjedhor në nëndegën e PDK-së në Luzern

Zvicra

​Mbahet kuvendi zgjedhor në nëndegën e PDK-së në Luzern

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 18:55
​Mbahet kuvendi zgjedhor në nëndegën e PDK-së në Luzern

Pas disa javësh aktivitete të deputetit Elmi Reçica në diasporë, Partia Demokratike e Kosovës ka nisur mbajtjen e kuvendeve zgjedhore të nëndegëve të saj në Zvicër.

Dhjetëra qytetarë të Kantonit të Luzernit me rrethinë morën pjesë të shtunën në kuvendin zgjedhor të nëndegës së PDK-së në Luzern ku me shumicë votash, kryetar u zgjodh Adhurim Krasniqi, ndërsa kjo nëndegë i zgjodhi edhe 13 anëtarë të kryesisë.

Në punimet e këtij kuvendi zgjedhor, mori pjesë edhe deputeti Elmi Reçica, njëherësh udhëheqës i Departamentit të Diasporës në PDK.

Ai tha se ndihet shumë falënderues ndaj të gjithë qytetarëve shqiptarë në diasporë që po e mirëpresin dhe mbështesin fuqishëm rikthimin e aktiviteteve të Partisë Demokratike në diasporë.

Reçica ka shkruar në faqen e tij në Facebook se PDK do të jetë gjithmonë pranë diasporës.

"Pas disa javësh plot me aktivitete politike me bashkatdhetarët tanë, të shquar për sukseset e arritura në fusha të ndryshme, sot në Luzern të Zvicrës u mbajt Kuvendi i nëndegës së Partisë Demokratike të Kosovës. Në këtë mbledhje ku ishin të pranishëm shumë veprimtarë, të rinj e intelektualë, kryetar u zgjodh aktivisti i palodhshëm i Rinisë Demokratike të Kosovës, Adhurim Krasniqi. Një falënderim të veçantë për themeluesin e kësaj nëndege, aktivistin e palodhshëm Brahim Dreshaj. Partia Demokratike e Kosovës do ta vazhdojë ta shtrijë aktivitetin e saj në çdo vend ku jetojnë bashkatdhetarët tanë, për ta ndërtuar së bashku vizionin e ri për të ardhmen e vendit tonë", tha Reçica.

Kryetari i ri i nëndegës së PDK-së në Luzern, Adhurim Krasniqi, falënderoi të gjithë delegatët e kuvendit zgjedhor për mbështetjen dhe besimin e dhënë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat