Tragjedi në një familje shqiptare nga Kosova/ Burri vret gruan në Zvicër

Zvicra

Tragjedi në një familje shqiptare nga Kosova/ Burri vret gruan në Zvicër

Më: 12 mars 2022 Në ora: 14:12
Ndertesa ku kane banuar cifti nga Kosova

Një 35-vjeçar nga Kosova ka vrarë sot gruan e tij në Zvicër.

Ai pas vrasjes ka raportuar qendrën e thirrjeve të urgjencës në St. Gallen se ka plagosur rëndë gruan e tij.

Sipas mediumit zviceran 20min.ch, Policia kur ka shkuar në vendin e ngjarjes e ka gjetur të vdekur 32-vjeçaren.

Shqiptari nga është arrestuar, derisa motivi i ngjarjes ende nuk dihet.

Në momentin e krimit në banesë ndodheshin edhe tre fëmijë që jetonin në të njëjtën familje. Ata nuk kanë pësuar lëndime dhe janë duke u kujdesur nga familjarët.

Për t`i parë pamjet e ndërtesës ku ndodhi vrasja mund të klikoni këtu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat