Zvicra heq të gjitha kufizimet për Shqipërinë

Zvicra

Zvicra heq të gjitha kufizimet për Shqipërinë

Më: 28 prill 2022 Në ora: 22:17
Ffoto ilustrim

Zvicra ka hequr te gjitha masat kufizuese për shqiptaret qe duan te udhëtohet drejt saj. Ministria e Puneve te Jashtme bën me dije se nga data 2 maj situata kthehet ne kushtet para pandemisë pa asnjë kufizim.

NJOFTIMI

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se autoritetet zvicerane kanë hequr të gjitha masat shtrënguese për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Zvicrës.

Ky vendim hyn në fuqi nga data 2 maj 2022, duke rikthyer kështu aplikimin e regjimit për hyrje-dalje nga territori i Konfederatës së Zvicrës në periudhën para pandemisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat