Dy të vdekur dhe një i plagosur pas një mosmarrëveshje familjare në Cyrih

Zvicra

Dy të vdekur dhe një i plagosur pas një mosmarrëveshje familjare në Cyrih

Më: 9 shtator 2022 Në ora: 11:08
Foto ilustrim

Dy persona u vranë dhe një tjetër u plagos rëndë mbrëmjen e së enjtes në Elsau (ZH) gjatë një mosmarrëveshjeje familjare njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise kantonale te Cyrihut.

Polcia ka dalur menjehre në vendin e ngjarjes ku ndodhi vrasja në një shtëpi në lagjen Schottikon (ZH) por ende nuk ka njftime rreth shkaqeve të ktij konflikti fmailjar që solli dy viktima. Megjithatë, policia pa hyrë në detaje fillimisht ka thënë se “ka gjasa të jetë  një mosmarrëveshje familjare”

Në vendin e ngjarjes ku ndodhen vrasjet vërehet një përqëndrim i madh i forcave të policisë, përfshirë ketu edhe njësinë speciale të policisë Diamant, pastaj një helikopter dhe disa ambulanca.

Redaksia Le Canton27.ch është në kontakt me policinë kantonale, për më shumë do t’ju njoftojmë gjatë ditës rreth kësaj ngjarje tragjike për origjinën e tyre dhe shkaqet e këtij konflikti të përgjakshëm që qoi në dy viktima dhe një të plagosur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat