Gjarpri gjigant bie nga çatia e parlamentit, deputetët braktisin seancën - Bota Sot
Gjarpri gjigant bie nga çatia e parlamentit, deputetët braktisin seancën

Afrika

Gjarpri gjigant bie nga çatia e parlamentit, deputetët braktisin seancën

Më: 27 korrik 2019 Në ora: 22:03
Foto

Deputetët në Ondo të Nigerisë kanë shtyrë seancat gjyqësore, pasi një gjarpër hyri në Parlament.

Gjarpri ra nga çatia e ndërtesës ndërsa deputetët po përgatiteshin për seancës e së mërkurës.

Asnjë nuk u lëndua nga zvarraniku, por ligjvënësit u detyruan të largoheshin nga godina pas kaosit të krijuar.

Një pjesë e çatisë u shemb kur rifilluan seancën një ditë më pas duke i detyruar të shtyjnë të gjitha mbledhjet.

“Kur po hynim në seancën parlamentare, një gjarpër i madh ra nga çatia dhe u detyruam të largoheshim”, tha Gbenga Omole

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...