Sulm terrorist në spital, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur - Bota Sot
Sulm terrorist në spital, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur

Afrika

Sulm terrorist në spital, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 07:28
Ilustrim

Një shpërthim i fuqishëm i mori jetën 20 personave si dhe plagosi 47 të tjerë ndodhi të dielën në Kajro të Egjiptit. Sulmi terrorist ndodhi tek spitali i sëmundjeve të rënda. Mësohet se disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Presidenti Abdel Fattah al-Sisi dërgoi ngushëllime familjeve të të vrarëve duke e quajtur sulmin “incident frikacak terrorist”.

“Shpreh ngushëllimet e mia të thella për popullin egjiptian dhe familjet e dëshmorëve të vrarë në incidentin frikacak terrorist në afërsi të zonës Kasr al-Aini mbrëmjen e djeshme”, ka shkruar ai për viktimat në llogaritë e tij zyrtare në mediat sociale .

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...