Protestuesit e rinj libanezë kërkojnë të ardhme më të mirë - Bota Sot
Protestuesit e rinj libanezë kërkojnë të ardhme më të mirë

Afrika

Protestuesit e rinj libanezë kërkojnë të ardhme më të mirë

Më: 20 nëntor 2019 Në ora: 13:35
Foto

Në një tubim antikorrupsion në kryeqytetin e Libanit, 16-vjeçarja Mariam Sidani tha që ajo kishte lënë shkollën për të protestuar kundër politikanëve të cilët nuk kujdesen asgjë për perspektivat e saj të jetës, raporton France24.

"Askush nuk po kujdeset për të ardhmen time," tha ajo, fytyra e saj u skuq pas një ditë në diell.

"Unë dua të jetoj në vendin tim, të mos detyrohem të dalë jashtë vendit", tha ajo.

Në zemër të protestave një mujore të Libanit, një gjeneratë e re aktivistësh po vjen në moshë dhe po kërkojnë një vend në të cilin ata mund ta shohin veten të lulëzojë dhe plaket.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat