Vdesin 16 persona nga shpërthimi i tubacionit të naftës në Nigeri - Bota Sot
Vdesin 16 persona nga shpërthimi i tubacionit të naftës në Nigeri

Afrika

Vdesin 16 persona nga shpërthimi i tubacionit të naftës në Nigeri

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 22:54
Nigeri

Kanë humbur jetën 16 persona si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një tubacion të naftës në juglindje të Nigerisë, ka bërë të ditur zëdhënësi nigerian i Korporatës Kombëtare të Naftës.

Kompania shtetërore e naftës ka treguar se zjarri ka kapluar pjesën Osisioma afër depove të Aba-s dhe shërbimet emergjente tani ndodhen në vendin e ngjarjes, shkruan Euronews..

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...