78 nxënës kidnapohen nga persona të armatosur në Kamerun - Bota Sot
78 nxënës kidnapohen nga persona të armatosur në Kamerun

Afrika

78 nxënës kidnapohen nga persona të armatosur në Kamerun

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 14:53
Foto ilustrim

Guvernatori i Kamerunit thotë se disa persona të armatosur kidnapuan 78 nxënës nga një shkollë prezbiteriane në fshatin Nkëen në veriperëndim.

Rrethet Veri-Perëndimore dhe Jugperëndimore të Kamerunit janë goditur nga një rebelim separatist në vitet e fundit.

Militasit, të cilët kanë kërkuar shkëputjen e dy rajoneve të gjuhës angleze, kanë bërë thirrje për një bojkot shkollor.

Por asnjë grup nuk e kanë pranuar se e kanë kryer rrëmbimin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...