Sali Berisha me një foto të rrallë kujton presidentin Rugova: Arkitekti i Pavaresisë së Kosovës

Aktuale

Sali Berisha me një foto të rrallë kujton presidentin Rugova: Arkitekti i Pavaresisë së Kosovës

Nga: N. H Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 12:47
Ibrahim Rugova dhe Sali Berisha

Ish-kryeministri Shqipërisë dhe ish-lideri i PD-së, Sali Berisha ka kujtuar Ish-presidentin dr. Ibrahim Rogova, më 28 nëntor - në ditën e Festës së Flamurit.

Berisha përmes Facebook-ut ka shkruar se Ibrahim Rugova ishte arkitekt i Pavarësisë së Kosovës.

Ja shkrimi i Berishës:

Nderim përjetë arkitektit të Pavarësisë së Kosovës, Presidentit Ibrahim Rugova. Sb

- Foto në festimin e 80 vjetorit te Pavarësisë në Vlorë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat