Driton Selmanaj: Kala e fortë është LDK -ja

Aktuale

Driton Selmanaj: Kala e fortë është LDK -ja

Më: 15 janar 2021 Në ora: 22:33
Driton Selmanaj

Zv.kryeministi në detyrë, Driton Selmanaj po vlerëson LDK është kalaja e fortë.

"Në Lipjanin e fitoreve plebishitare të LDK-së, të gjithë njëzëri u besatuam të qojmë para frymën Rugoviane dhe parimin e Kosovocentrizmit. 

Anëtarë, struktura e simpatizantë të LDK-së në Lipjan, janë e do jenë të gatshëm t’i bëjnë ballë çdo fortune, kur insteresi shtetërorë i Republikës së Kosovës është në pyetje. Ky ishte mesazhi i përçuar sot nga dega e LDK-së në Lipjan.

Kosovës, sot më shumë se kurrë i duhet një lider parimor, i urtë e i fjalës, lider vizionar, fjalë pak e punë shumë. Kosova mbi të gjitha meriton stabilitet, zhvillim, e prosperitet, e gjithë këto i ofron vetëm Lidhja Demokratike e Kosovës dhe kandidati i saj për kryeministër Avdullah Hoti", ka shkruar Selmanaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat