Vjosa Osmanit dhe Ramush Haradinajt u del një kundërkandidat për postin e presidentit

Aktuale

Vjosa Osmanit dhe Ramush Haradinajt u del një kundërkandidat për postin e presidentit

Më: 15 janar 2021 Në ora: 23:11
Vjosa Osmani, Ramush Haradinaj, foto ilustrim nga "Bota sot"

Seremb Gjergji e ka shpallur kandidaturën e tij për president LIVE në emisionin Edicioni i Analizës.

“Zyrtarisht prej sonte jam kandidat në qoftë se kemi zgjedhje të lira.

Nëse ka zgjedhje të lira me kokërr, me votë”.

“Sepse përmes kuvendit vërtet nuk është as e natyrshme më, as e drejtë”.

Për postin e presidentit deri tani është deklaruar Ramush Haradinaj dhe Vjosa Osmani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat