Kurti dhe Osmani zbulojnë sloganin për zgjedhjet e 14 shkurtit

Aktuale

Kurti dhe Osmani zbulojnë sloganin për zgjedhjet e 14 shkurtit

Më: 20 janar 2021 Në ora: 20:56
Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

Lëvizja Vetëvendosje së bashku me iniciativën e Vjosa Osmanit, kanë publikuar sloganin me të cilin do të garojnë së bashku në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, më 14 shkurt.

“Krejt dhe Drejt”, është slogani që tashmë është publikuar nga kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani.

Kurti ka thënë se referendumi i 14 shkurtit nuk mund të ndalet.

“Referendumi që do ta kthejë Kosovën kah e mbara, nuk mund të ndalet”, ka thënë ai në shkrimin e bërë në Facebook.

Kurse, Osmani ka sqaruar pse do të garojnë më ketë slogan.

“Krejt, sepse fryma mobilizuese është me shumicën, sepse ata e bëjnë dallimin. Krejt, sepse vetëm shumica mund t’i bëjë ndryshimet. Krejt, sepse sa herë që jemi bërë bashkë, kemi dalë fitues. Drejt, sepse vetëm në këtë mënyrë e krijojmë diferencën. Drejt, sepse vetëm me drejtësi garantohet përfaqësimi i barabartë qytetar. Drejt, sepse i drejti gjithmonë del fitues”, ka shkruar ajo në Facebook.

Kujtojmë se, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur marrëveshje me iniciativën e Vjosa Osmanit për të garuar së bashku në zgjedhjet e 14 shkurt, ku në listën e Osmanit janë 14 kandidatë për deputetë.

KREJT DHE DREJT Krejt, sepse fryma mobilizuese është me shumicën, sepse ata e bëjnë dallimin! Krejt, sepse vetëm...

Posted by Vjosa R. Osmani on Wednesday, January 20, 2021

Referendumi që do ta kthejë Kosovën kah e mbara, nuk mund të ndalet! #krejtdhedrejt

Posted by Albin Kurti on Wednesday, January 20, 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat