​KQZ certifikon listat e PDK-së dhe LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

Aktuale

​KQZ certifikon listat e PDK-së dhe LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

Më: 22 janar 2021 Në ora: 20:44
Albin Kurti

KQZ certifikon listat e PDK-së dhe LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

Lista e LDK-së dhe PDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit është certifikuar nga Komisioni Qendror Zgjedhor.

Kjo pasi në listat e tyre nuk ka asnjë kandidatë që ka probleme me ligjin.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka votuar për certifikimin e listave të partive politike me kandidatë për deputetë. Listat e Lëvizjes Vetëvendosje, Nismës Socialdemokrate dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës nuk janë certifikuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat