Sondazhi/Ja kush është kandidati më i votuar për presidentin e Kosovës

Aktuale

Sondazhi/Ja kush është kandidati më i votuar për presidentin e Kosovës

Më: 22 janar 2021 Në ora: 22:19
Vjosa Osmani dhe Ramush Haradinaj

Sondazhi i ri nga PIPOS ka përfshirë 1500 respodentë.

Sipas këtij sondazhi po del se VV-ja po prin me një përqindje prej 44.20, kurse PDK  del e dyta me 22.40%, derisa LDK mbetet e treta me 17.35%  derisa e katërta ka dalë, AAK me 7.15

Derisa në pyetjen se: Kush duhet të jetë kandidatja për presidenten e vendit?

Sipas sondazhit të PIPO-s Vjosa Osmani është kandidatja më e preferuar për presidente të Kosovës me 42% të votave, Murat Jashari 20.3%, Vlora Çitaku 16.5%, Ramush Haradinaj 8.7%.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat