Haradinaj përkujton Holokaustin

Aktuale

Haradinaj përkujton Holokaustin

Më: 27 janar 2021 Në ora: 11:11
Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar Holokaustin, vuajtjet e sakrificat e popullit hebraik.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Haradinaj thotë se lidhjet historike ndërmjet popullit shqiptar dhe popullit hebrenj janë të veçanta. Ato do të ruhen e kultivohen edhe me tepër në të gjitha nivelet.

Lexoni të plotë statusin e tij;

Në Ditën Ndërkombëtare në Përkujtim të Holokaustit kujtojmë vuajtjet e sakrificat e popullit hebraik. Dhembjen e tyre, e ndjejmë më së miri ne që kemi përjetuar edhe vet okupimin e egër dhe gjenocidin.

Shqiptarët hapën dyert për hebrenjtë, në kohët më të vështira të mbijetesës së tyre.

Lidhjet historike ndërmjet popullit shqiptar dhe popullit hebrenj janë të veçanta. Ato do të ruhen e kultivohen edhe me tepër në të gjitha nivelet.

Njohja e Kosovës nga Izraeli, ka hapur dyert për thellimin dhe avancimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve e popujve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat